ilaç 0 New

Afebryl 300 Mg /300 Mg/200 Mg Efervesan Tablet (16 Tablet) Fiyatı

Afebryl 300 Mg /300 Mg/200 Mg Efervesan Tablet (16 Tablet) Fiyatı
KT: Kullanma talimatı (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi (Hekimler için)
Etkin madde: Parasetamol kombinasyon
SB.atc: N02BE51
Reçete Durumu: Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: GALEPHARMA İLAÇ SAN. ve TİC. A.Ş
Barkod :
- 8699671020015
Satış Fiyatı: 70.14 ₺
Düzeltme:
🚨 Fiyat ve Sayfa Düzenle 📨 Mesaj Gönder ✍️ Yorum yaz
Fiyat Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2024
Paylaş:
Ziyaretçiler: 👥 3713
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.
⚠️ Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız.

AFEBRYL Nedir ve ne için kullanılır?

● AFEBRYL, efervesan tablet şeklinde üretilmiş içerisinde birden fazla ilaç aktif maddesi içeren bir ilaçtır. İlacın aktif maddeleri olarak asetilsalisilik asit, parasetamol ve askorbik asit içermektedir. AFEBRYL, ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçların bulunduğu grupta yer alan bir ilaçtır.
 

● AFEBRYL, her tablette 300 mg asetilsalisilik asit, 200 mg parasetamol ve 300 mg askorbik asit içermektedir. AFEBRYL beyaz, yuvarlak, çentikli tabletlerdir. 16 efervesan tablet, polipropilen ambalaj içerisinde ve karton kutuda kullanma talimatı ile beraber ambalajlanır.
 

● 16 yaş ve üstü adölesan ile erişkinlerde, soğuk algınlığı ve nezle ile ilişkili ağrı ve ateş durumunda endikedir.

AFEBRYL Yan etkiler nelerdir?

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.
Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin AFEBRYL’ e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil
tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.
 

Yan etkiler aşağıdaki kategorilerde gösterildiği şekilde sıralanmıştır:
 

Çok yaygın: 10 hastanın en az 1’inde görülebilir.
 

Yaygın: 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinde veya birinden fazla görülebilir.
 

Yaygın olmayan: 100 hastanın birinden az, fakat 1,000 hastanın birinde veya birinden fazla görülebilir.
 

Seyrek: 1,000 hastanın birinden az, fakat birinden az, fakat 10,000 hastanın birinde veya birinden fazla görülebilir.
 

Çok seyrek: 10,000 hastanın birinden az görülebilir.
 

Bilinmiyor: Eldeki verilenden hareketle tahmin edilemiyor.
 

Yaygın
● Mide yanması, mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, hazımsızlık, kabızlık ve ishal gibi midebağırsak sistemi bozuklukları,
● Mide-bağırsak kanalından az miktarda kan gelmesi
● Uyku hali
● Baş ağrısı
● Baş dönmesi
● Üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri
● Uyuşma, karıncalanma ve yanma hissi gibi duyusal bozukluklar
 

Yaygın olmayan
● Mide-bağırsak sisteminde ülser (çok nadir vakalarda delinmeye yol açabilir),
● Mide-bağırsak sisteminde kanama (uzun süreli asetilsalisilik asit kullanımı, mide-bağırsak kanalından gizli kan kaybına bağlı olarak demir eksikliği anemisine neden olabilir),
● Mide-bağırsak sistemindeki iltihaplanma,
● Dışkının koyu renkli olması veya kan kusmanız durumu (her ikisi de ciddi mide kanaması belirtileridir derhal doktorunuza bildirmelisiniz.),
● Cilt reaksiyonları
● Uzun süreli uygulamada böbreklerde yetmezliğe yol açabilen böbrek hasarı,
 

Seyrek
● Özellikle yüksek tansiyonu kontrol edilemeyen ve/veya münferit vakalarda potansiyel olarak yaşamı tehdit edebilecek, kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaçlarla eş zamanlı tedavi gören hastalarda beyin kanaması gibi ciddi kanamalar bildirilmiştir.
● Özellikle astım hastalarında cilt, solunum yolları, mide-bağırsak kanalı ve dolaşım sisteminde aşırı duyarlılık reaksiyonları görülebilir. 


Henüz yorum yok.

(Parasetamol kombinasyon etkin maddesini içeren ilaçlar) Hepsini gör

Resim İlaç Adı Fiyat Barkod
Afebryl 300 Mg /300 Mg/200 Mg Efervesan Tablet (16 Tablet)
Afebryl 300 Mg /300 Mg/200 Mg Efervesan Tablet (16 Tablet)
KT - KÜB
70.14 ₺ 8699671020015
A-ferin 1 Mg+160mg/5 Ml Pediyatrik Surup (100 Ml)
A-ferin 1 Mg+160mg/5 Ml Pediyatrik Surup (100 Ml)
KT - KÜB
48.09 ₺ 8699570570062
A-ferin 300 Mg/2 Mg/10 Mg Kapsul (30 Kapsul)
A-ferin 300 Mg/2 Mg/10 Mg Kapsul (30 Kapsul)
KT - KÜB
61.53 ₺ 8699570150011
A-ferin Forte 650 Mg/4 Mg Film Kapli Tablet (30 Tablet)
A-ferin Forte 650 Mg/4 Mg Film Kapli Tablet (30 Tablet)
KT - KÜB
61.53 ₺ 8699570090058

Hızlı Erişim

Alo 112

Acil Çağrı

444 3 833

Evde Sağlık

Alo 182

Hastane Randevu Sistemi

Alo 171

Sigara Bırakma Hattı


Timer

Deriden

Değişken

Ağızdan

30-90 Dakıka

Rektal

5-30 Dakika

Cilt Altı

15-30 Dakika

Kasiçi

10-20 Dakika

Dilaltı

3-5 Dakika

İnhalasyon

3 Dakika

Damar Yolu

30-60 Saniye


Seninle beraberiz

Sağlığı için cesurca mücadele eden ve hastalığın yükünü taşıyan herkese, acil şifalar dileriz. Biz buradayız, sizinle birlikteyiz, dualarımız sizinle. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Bu yolculukta sevgiyi ve umudu paylaşalım. Yeniden can veren şifaya.


↑  Yukarı Çık