ilaç 0 New

A-ferin 300 Mg/2 Mg/10 Mg Kapsul (30 Kapsul) Fiyatı

A-ferin 300 Mg/2 Mg/10 Mg Kapsul (30 Kapsul) Fiyatı
KT: Kullanma talimatı (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi (Hekimler için)
Etkin madde: Parasetamol kombinasyon
SB.atc: R05X
Reçete Durumu: Kontrole Tabi Reçete ile satılır.
İlaç Firması: HÜSNÜ ARSAN İLAÇLARI A.Ş.
Barkod :
- 8699570150011
Satış Fiyatı: 61.53 ₺
Düzeltme:
🚨 Fiyat ve Sayfa Düzenle 📨 Mesaj Gönder ✍️ Yorum yaz
Fiyat Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2024
Paylaş:
Ziyaretçiler: 👥 3179
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.
⚠️ Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız.

A-FERIN Nedir ve ne için kullanılır?

Her kapsül 300 mg parasetamol, 2 mg klorfeniramin maleat, 10 mg kodein fosfat içerir. 
 

 

A-FERİN kapsül 20-30 kapsül içeren blister ambalajlarda kullanıma sunulmuştur. 
 

Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun akıntısı, aksırma, burun ve boğazda kaşıntı, baş ağrısı, adale ağrısı, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı, ateş, nezle, gözlerde sulanma ve kaşıntı gibi durumlara eşlik eden kuru öksürüğün tedavisinde kullanılır. 

A-FERIN Yan etkiler nelerdir?

Yan etkilerin sıklık dereceleri aşağıdaki gibidir. 
 

Çok yaygın: 10 kişide 1’den fazla 
 

Yaygın: 10 kişide 1’den az, 100 kişide 1’den fazla 
 

Yaygın olmayan: 100 kişide 1’den az, 1,000 kişide 1’den fazla 
 

Seyrek: 1,000 kişide 1’den az, 10,000 kişide 1’den fazla 
 

Çok seyrek: 10,000 kişide 1’den az 
 

Bilinmiyor: Eldeki verilerden hareketle sıklık derecesi tahmin edilemiyor 
 

Çok yaygın 
● Uyuşukluk, sedasyon (uyku hali) 
 

Yaygın 
● Baş dönmesi, baş ağrısı denge bozukluğu, uyku hali, uyarılma, iştahsızlık, anormal rüyalar, konsantrasyon bozukluğu 
● Bulanık görme 
● Bulantı, ağız kuruluğu, kusma, karın ağrısı, kabızlık 
● Yorgunluk 
● Üst solunum yolları enfeksiyon belirtileri 
 

Yaygın olmayan 
● Deri döküntüsü, kaşıntı, egzama, alerjik ödem, yüzde, dilde ve boğazda şişlik (anjiyoödem), yaygın akıntılı döküntüler (akut generalize eksantematöz püstülozis), el, yüz ve ayakta dantele 
benzer kızarıklık oluşturan, aşırı duyarlılık (eritema multiforme) 
● Böbreklerde yetmezliğe yol açabilen böbrek hasarı (papiler nekroz) 
● Sindirim sisteminde görülen kanama (gastrointestinal kanama) 
 

Seyrek 
● Kan pulcuğu sayısında azalma (trombositopeni), akyuvar sayısında azalma (lökopeni), kan hücrelerinde azalma (pansitopeni), anemi (kansızlık), kanda metemoglobin bulunması (metemoglobinemi), anormal sayıda düşük beyaz kan hücresi (nötropeni), kılcal damarların deri içine kanaması (trombositopenik purpura). Bu yan etkiler parasetamol ile neden-sonuç ilişkisi içinde değildir. 


Henüz yorum yok.

(Parasetamol kombinasyon etkin maddesini içeren ilaçlar) Hepsini gör

Resim İlaç Adı Fiyat Barkod
Afebryl 300 Mg /300 Mg/200 Mg Efervesan Tablet (16 Tablet)
Afebryl 300 Mg /300 Mg/200 Mg Efervesan Tablet (16 Tablet)
KT - KÜB
70.14 ₺ 8699671020015
A-ferin 1 Mg+160mg/5 Ml Pediyatrik Surup (100 Ml)
A-ferin 1 Mg+160mg/5 Ml Pediyatrik Surup (100 Ml)
KT - KÜB
48.09 ₺ 8699570570062
A-ferin 300 Mg/2 Mg/10 Mg Kapsul (30 Kapsul)
A-ferin 300 Mg/2 Mg/10 Mg Kapsul (30 Kapsul)
KT - KÜB
61.53 ₺ 8699570150011
A-ferin Forte 650 Mg/4 Mg Film Kapli Tablet (30 Tablet)
A-ferin Forte 650 Mg/4 Mg Film Kapli Tablet (30 Tablet)
KT - KÜB
61.53 ₺ 8699570090058

Hızlı Erişim

Alo 112

Acil Çağrı

444 3 833

Evde Sağlık

Alo 182

Hastane Randevu Sistemi

Alo 171

Sigara Bırakma Hattı


Timer

Deriden

Değişken

Ağızdan

30-90 Dakıka

Rektal

5-30 Dakika

Cilt Altı

15-30 Dakika

Kasiçi

10-20 Dakika

Dilaltı

3-5 Dakika

İnhalasyon

3 Dakika

Damar Yolu

30-60 Saniye


Seninle beraberiz

Sağlığı için cesurca mücadele eden ve hastalığın yükünü taşıyan herkese, acil şifalar dileriz. Biz buradayız, sizinle birlikteyiz, dualarımız sizinle. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Bu yolculukta sevgiyi ve umudu paylaşalım. Yeniden can veren şifaya.


↑  Yukarı Çık