Ziyaretçi sayısı
2722
Okuma zamanı
Dakika
Son Güncelleme
22 Mart 2023
FEXOFEN’in etkin maddesi feksofenadin hidroklorür’dür. 1 film tablet içinde 180 mg feksofenadin hidroklorür bulunur. Tabletler, pembe renkli, oblong şeklinde, film kaplıdırlar
FEXOFEN 10 ve 20 film tabletlik blisterler içeren karton kutu ambalajlarda kullanıma sunulmuştur.
FEXOFEN’in 2 dozaj şekli mevcuttur. FEXOFEN 180, bir film tablet içinde 180 mg feksofenadin hidroklorür içerir. FEXOFEN 120, bir film tablet içinde 120 mg feksofenadin hidroklorür içerir.
FEXOFEN antihistaminik ilaçlar grubundandır. Antihistaminik ilaçlar, saman nezlesi (mevsimsel alerjik rinit) denen hastalıkla ortaya çıkan aksırık, kaşıntılı burun akıntısı, gözlerde kızarma ve sulanma gibi belirtileri ayrıca kronik idiyopatik ürtiker denen hastalıkta görülen ciltte kaşıntı ve kızarma gibi belirtileri iyileştirirler.
• Doktorunuz size veya 12 yaşından büyük olan çocuğunuza FEXOFEN’i, kronik idyopatik ürtiker adı verilen hastalığa bağlı olarak gelişen aşağıdaki belirtilerin giderilmesi için reçetelemiş olabilir:
- Ciltte kaşıntı ve kızarıklık
Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:
• Baş ağrısı, uyuşukluk, bulantı, baş dönmesi, yorgunluk
• Uykusuzluk, sinirlilik, uyku bozuklukları veya paroniri (anormal rüya görme)
Bunlar FEXOFEN’in zayıf yan etkileridir.
Değişken
30-90 Dakıka
5-30 Dakika
15-30 Dakika
10-20 Dakika
3-5 Dakika
3 Dakika
30-60 Saniye
Tüm ilaçları görüntülemek için düğmesine basın
İlaç Adı | Fiyat | Barkod |
---|---|---|
Alertec 120 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB | 101.85 ₺ | 8697935090057 |
Alertec 180 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB | 101.85 ₺ | 8697935090064 |
Allegra 120 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB | 63.60 ₺ | 8699809098664 |
Allegra 180 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB | 30.90 ₺ | 8699809098671 |
Feksine 120 Mg 10 Film Tablet KT - KÜB | 31.80 ₺ | 8699580090123 |
Feksine 120 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB | 63.60 ₺ | 8699580090154 |
Feksine 180 Mg 10 Film Tablet KT - KÜB | 15.45 ₺ | 8699580090116 |
Feksine 180 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB | 30.90 ₺ | 8699580090147 |
Fexadyne 120 Mg Film Tablet KT - KÜB | 44.85 ₺ | 8699543090030 |
Fexadyne 180 Mg Film Tablet KT - KÜB | 30.90 ₺ | 8699543090047 |
Fexofen 120 Mg 20 Tablet KT - KÜB | 63.60 ₺ | 8699536090214 |
Fexofen 180 Mg 20 Tablet KT - KÜB | 30.90 ₺ | 8699536090221 |
Fexofen Pediatrik 30mg/5ml 100 Ml KT - KÜB | 60.60 ₺ | 8699536570082 |
Fexofen Pediatrik 30mg/5ml Surup KT - KÜB | 132.90 ₺ | 8699536570129 |
Mayfex 120 Mg 10 Film Tablet KT - KÜB | 21.90 ₺ | 8699530090135 |
Mayfex 120 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB | 63.60 ₺ | 8699559090444 |
Mayfex 180 Mg 10 Film Tablet KT - KÜB | 15.45 ₺ | 8699559090451 |
Mayfex 180 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB | 30.90 ₺ | 8699559090468 |
Vivafeks 120 Mg 20 Film Tablet | 44.85 ₺ | 8699517091285 |
Vivafeks 180 Mg 20 Film Tablet | 30.90 ₺ | 8699517091308 |
Allegra 120 Mg Film Kapli Tablet (20 Tablet) KT - KÜB | 63.60 ₺ | 8683060090147 |
Allegra 180 Mg Film Kapli Tablet (20 Tablet) | 30.90 ₺ | 8683060090130 |