KT: | Kullanma talimatı (Hastalar için) |
KUB: | Kısa ürün bilgisi (Hekimler için) |
Etkin madde: | Feksofenadin hidroklorid |
ATC: | fexofenadine |
SB.atc: | R06AX26 |
Reçete Durumu: | NORMAL REÇETE |
İlaç Firması: | SANOFİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ. |
Barkod : | |
- | 8699809098664 |
Satış Fiyatı: | 89.04 ₺ |
Düzeltme: |
🚨 Fiyat ve Sayfa Düzenle
📨 Mesaj Gönder
✍️ Yorum yaz
|
Fiyat Güncelleme Tarihi: | 27 Nisan 2025 |
Paylaş: | Facebook , X (Twitter) , Whatsapp |
Ziyaretçiler: | 👥 1350 |
ALLEGRA®’nın etkin maddesi feksofenadin hidroklorür’dür. 1 film kaplı tablet içinde 120 mg feksofenadin hidroklorür (112 mg feksofenadin) bulunur. Tabletler, şeftali renkli, modifiye edilmiş kapsül biçimli, film kaplıdırlar.
ALLEGRA®, 20 film kaplı tabletlik blister içeren karton kutu ambalajlarda kullanıma sunulmuştur.
ALLEGRA®’nın 2 dozaj şekli mevcuttur. ALLEGRA® 180, bir film kaplı tablet içinde 180 mg feksofenadin hidroklorür içerir. ALLEGRA® 120, bir film kaplı tablet içinde 120 mg feksofenadin hidroklorür içerir.
Yan etkiler aşağıdaki kategorilerde gösterildiği şekilde sıralanmıştır:
Çok yaygın : 10 hastanın en az 1’inde görülebilir.
Yaygın : 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.
Yaygın olmayan: 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
Seyrek : 1.000 hastanın birinden az, fakat 10.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
Çok seyrek : 10.000 hastanın birinden az görülebilir.
Bilinmiyor : Eldeki verilerden hareketle tahmin edilemiyor.
Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:
Yaygın:
• Baş ağrısı
• Uyuşukluk
• Baş dönmesi
• Bulantı
Yaygın olmayan:
• Yorgunluk/uyku hali
Bilinmiyor:
• Uykusuzluk
• Sinirlilik
• Uyku bozuklukları veya kabuslar/aşırı rüya görme (paroniri)
• Kalp atımının hızlanması (taşikardi)
• Çarpıntı (palpitasyon)
• İshal
• Döküntü
• Kurdeşen (ürtiker)
• Kaşıntı
• Ağız kuruluğu
Resim | İlaç Adı | Fiyat | Barkod |
---|---|---|---|
![]() |
Alertec 120 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB |
142.59 ₺ | 8697935090057 |
![]() |
Alertec 180 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB |
142.59 ₺ | 8697935090064 |
![]() |
Allegra 120 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB |
89.04 ₺ | 8699809098664 |
![]() |
Allegra 180 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB |
43.26 ₺ | 8699809098671 |
![]() |
Feksine 120 Mg 10 Film Tablet KT - KÜB |
44.52 ₺ | 8699580090123 |
![]() |
Feksine 120 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB |
89.04 ₺ | 8699580090154 |
![]() |
Feksine 180 Mg 10 Film Tablet KT - KÜB |
21.63 ₺ | 8699580090116 |
![]() |
Feksine 180 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB |
43.26 ₺ | 8699580090147 |
![]() |
Fexadyne 120 Mg Film Tablet KT - KÜB |
62.79 ₺ | 8699543090030 |
![]() |
Fexadyne 180 Mg Film Tablet KT - KÜB |
43.26 ₺ | 8699543090047 |
![]() |
Fexofen 120 Mg 20 Tablet KT - KÜB |
89.04 ₺ | 8699536090214 |
![]() |
Fexofen 180 Mg 20 Tablet KT - KÜB |
43.26 ₺ | 8699536090221 |
![]() |
Fexofen Pediatrik 30mg/5ml 100 Ml KT - KÜB |
84.84 ₺ | 8699536570082 |
![]() |
Fexofen Pediatrik 30mg/5ml Surup KT - KÜB |
186.06 ₺ | 8699536570129 |
![]() |
Mayfex 120 Mg 10 Film Tablet KT - KÜB |
30.66 ₺ | 8699530090135 |
![]() |
Mayfex 120 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB |
89.04 ₺ | 8699559090444 |
![]() |
Mayfex 180 Mg 10 Film Tablet KT - KÜB |
21.63 ₺ | 8699559090451 |
![]() |
Mayfex 180 Mg 20 Film Tablet KT - KÜB |
43.26 ₺ | 8699559090468 |
![]() |
Vivafeks 120 Mg 20 Film Tablet |
62.79 ₺ | 8699517091285 |
![]() |
Vivafeks 180 Mg 20 Film Tablet |
43.26 ₺ | 8699517091308 |
Değişken
30-90 Dakıka
5-30 Dakika
15-30 Dakika
10-20 Dakika
3-5 Dakika
3 Dakika
30-60 Saniye
Hastalığa cesurca direnen herkese acil şifalar dileriz. Yanınızdayız, dualarımız sizinle. Umut ve sevgiyle, sağlıklı günler dileriz.❤️❤️