Iburamin Cold 100 Ml Surup Bugün Fiyatı

Ziyaretçi sayısı
4220

Okuma zamanı
Dakika

Son Güncelleme
31 Mart 2023

IBURAMIN Hakkında Genel Bilgi ve Bugün Fiyatı

  • Satış Fiyatı 31 Mart 2023: 42.60 ₺

  • Barkod: 8699591570331

  • ATC Kodu: M01AE51

  • ATC Adı: ibuprofen, combinations

  • Reçete Türü: NORMAL REÇETE

  • Üretim yeri: TURKIYE

  • Firma Adı: BERKO İLAÇ VE KİMYA SAN. A.Ş.

  • Etkin Madde: Psödoefedrin kombinasyon

  • Tam ilaç adı: IBURAMIN COLD 100 ML SURUP

IBURAMIN Nedir ve ne için kullanılır?

● İBURAMİN COLD 100 ml’lik amber renkli cam şişede, 5 ml’sinde 100 mg ibuprofen, 15 mg psödoefedrin hidroklorür ve 1 mg klorfeniramin maleat içeren, 2.5 ve 5 ml’ye işaretli kaşık ölçekle beraber sunulan sarı renkli şuruptur.

 

● Klorfeniramin vücutta doğal histaminin etkisini azaltan antihistaminik bir ilaçtır. Histamin hapşırık, kaşıntı, gözlerde sulanma ve burun akıntısına neden olur. İbuprofen steroid olmayan iltihap giderici (non steroid antiinflamatuar) ilaç grubundandır. İbuprofen vücutta ağrı ve inflamasyona sebep olan prostaglandin adı verilen molekülleri azaltır. Psödoefedrin burun içindeki (nazal pasajlardaki) kan damarlarını büzen dekonjestan bir maddedir. Genişleyen kan damarları burun tıkanıklığına sebep olur.

 

● İBURAMİN COLD; Soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte görülen ateş, burun akıntısı ve burun tıkanıklığını içeren belirtilerin giderilmesinde kullanılır.

 

 

IBURAMIN Yan etkiler nelerdir?

Yan etkiler görülme sıklıklarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılmıştır:

 

Çok yaygın : 10 hastanın en az 1’inde görülebilir.
Yaygın : 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.
Yaygın olmayan : 100 hastanın birinden az, fakat 1000 hastanın birinden fazla görülebilir.
Seyrek : 1.000 hastanın birinden az, fakat 10.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
Çok seyrek : 10.000 hastanın birinden az görülebilir.
Bilinmiyor : Eldeki verilerle tahmin edilemiyor.

 

Yaygın
● Sinirlilik, uykusuzluk
● Sersemlik, baş ağrısı ve baş dönmesi
● Bulanık görme
● Sindirim bozukluğu (dispepsi)
● İshal (diyare)
● Bulantı, kusma, karın ağrısı
● Mide ve bağırsakta aşırı gaz (flatulans)
● Bağırsak hareketlerinde seyrelme veya olmaması (konstipasyon)
● Mide bağırsak kanaması
● Kanamaya bağlı katran renkli, kötü kokulu dışkı (melena)
● Kan veya kahve telvesi gibi kusma (hematemez)
● Deri döküntüsü 
 

İlaçların alındıkları yollar ve emilim hızları

Deriden

Değişken

Ağızdan

30-90 Dakıka

Rektal

5-30 Dakika

Cilt Altı

15-30 Dakika

Kasiçi

10-20 Dakika

Dilaltı

3-5 Dakika

İnhalasyon

3 Dakika

Damar Yolu

30-60 Saniye

⚠️ Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız.

IBURAMIN COLD 100 - Aynı Etken Maddeyi İçeren İlaçlar

Tüm ilaçları görüntülemek için düğmesine basın

Hepsini Göster →


İlaç Adı Fiyat Barkod
Actidem 150 Ml Surup KT - KÜB 29.70 ₺ 8699522571185
Actifed 150 Ml Surup KT - KÜB 94.50 ₺ 8699522575176
Actifed 60 Mg 30 Tablet KT - KÜB 69.45 ₺ 8699522015245
Apireks Cold&flu 200 Mg/30 Mg 24 Film Kapli Tablet KT - KÜB 147.00 ₺ 8699569091868
Aspirin Complexoral Suspansiyon Granullu 500/30 Mg 10 Sase KT - KÜB 82.50 ₺ 8699546241231
Aspirin Complexoral Suspansiyon Granullu 500/30 Mg 20 Sase KT - KÜB 136.05 ₺ 8699546241248
Benical 100 Ml Surup KT - KÜB 17.39 ₺ 8699546575114
Bikaramin Cold 100/15/1 Mg/5ml Surup (100ml) KT - KÜB 41.85 ₺ 8699690570942
Bronkar 30 Mg + 2 Mg / 5 Ml 100 Ml Surup KT - KÜB 19.80 ₺ 8699540570757
Bronkar-a 30 Mg + 10 Mg + 2 Mg / 5 Ml 100 Ml Surup KT - KÜB 24.30 ₺ 8699540570702
Brufen Cold&flu 200 Mg/30 Mg 30 Film Kapli Tablet (30 Film Kapli Tablet) KT - KÜB 183.75 ₺ 8680859090128
Cirrus Uzun Salim 14 Film Tablet 69.46 ₺ 8699822030245
Clarinase Repetabs 20 Tablet KT - KÜB 93.15 ₺ 8699546032532
Coldaway C 200 Mg/30 Mg/300 Mg Film Tablet KT - KÜB 51.90 ₺ 8699514093916
Coldaway Cold & Flu 24 Film Tablet KT - KÜB 147.00 ₺ 8699514093251
Coldaway Cold & Flu 30 Film Tablet KT - KÜB 51.90 ₺ 8699514093268
Coldaway Plus 100 Mg/15 Mg/1 Mg/5 Ml Surup 100 Ml KT - KÜB 38.25 ₺ 8699514570202
Coldfen 100 Mg+15 Mg+1 Mg/5 Ml Surup (100 Ml) KT - KÜB 34.35 ₺ 8699293570592
Coldfen 24 Likid Kapsul KT - KÜB 48.30 ₺ 8680150150033
Coldfen Surup 100 Ml 14.61 ₺ 8680150570053
Dekoferin-ex Surup 150 Ml KT - KÜB 29.10 ₺ 8699591571383
Dolorin Cold 10 Tablet KT - KÜB 19.95 ₺ 8699599010570
Dolorin Cold 30 Tablet KT - KÜB 183.75 ₺ 8699599010594
Dolven Cold & Flu 30 Film Kapli Tablet KT - KÜB 49.96 ₺ 8699809098558
Dorfan Surup 100 Ml Surup 21.15 ₺ 8699549570031
Droflu Cold 200 Mg/30 Mg 20 Tablet KT - KÜB 54.45 ₺ 8699580010329
Droflu Cold 200 Mg/30 Mg 24 Tablet KT - KÜB 32.25 ₺ 8699580010312
Droflu Cold Plus 20/3/0,2 Mg/ml Surup 100 Ml KT - KÜB 34.80 ₺ 8699580570106
Duact 30 Kapsul KT - KÜB 315.15 ₺ 8699522155255
Forflu 200 Mg / 30 Mg Film Kapli Tablet (30 Film Kapli Tablet) KT - KÜB 183.75 ₺ 8699566093131
Gribex Cold & Flu 200 Mg/30 Mg/4 Mg Film Kapli Tablet (24 Tablet) KT - KÜB 35.85 ₺ 8699540027862
Gribo Cold 30 Tablet KT - KÜB 183.75 ₺ 8699819010076
Gripamol Tablet KT - KÜB 79.35 ₺ 8699828010418
Gripin Hot D Tek Kullanimlik Toz Iceren 12 Poset KT - KÜB 280.95 ₺ 8699612240199
Gripin Hot D Tek Kullanimlik Toz Iceren 6 Poset KT - KÜB 136.95 ₺ 8699612240182