Ziyaretçi sayısı
1986

Okuma zamanı
Dakika

Son Güncelleme
9 Haziran 2023

ATASPIN Hakkında Genel Bilgi ve Bugün Fiyatı

  • Satış Fiyatı 9 Haziran 2023: 37.05 ₺

  • Barkod: 8699560010011

  • ATC Kodu: N02BA01

  • ATC Adı: acetylsalicylic acid

  • Reçete Türü: NORMAL REÇETE

  • Üretim yeri: TURKIYE

  • Firma Adı: ATABAY İLAÇ FABRİKASI A.Ş.

  • Etkin Madde: Asetilsalisilik asit

  • Tam ilaç adı: ATASPIN 500 MG 20 TABLET

ATASPIN Nedir ve ne için kullanılır?

ATASPİN, asetilsalisilik asit adlı etkin maddeyi içeren ağrı kesici, ateş düşürücü, etkilere sahip bir ilaçtır.
• Her tablet etkin madde olarak 500 mg asetilsalisilik asit içerir. ATASPİN, 20 tabletlikalüminyum folyo ambalajlarda ve hastane ambalajı olarak 500 ve 1000 tabletlik plastik şişe ambalajlarda sunulur.
• Hafif ve orta dereceli ağrılarda ve ateşli durumlarda kullanılır.
• Çocuk ve ergenler için “ATASPİN’i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ” bölümüne bakınız

ATASPIN Yan etkiler nelerdir?

Diğer yan etkiler aşağıdaki kategorilerde gösterildiği şekilde sıralanmıştır: 
 

Çok yaygın : 10 hastanın en az 1 inde görülebilir.
 

Yaygın : 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.
 

Yaygın olmayan : 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
 

Seyrek : l.000 hastanın birinden az, fakat 10.000 hastanın birinden fazlagörülebilir.
 

Çok seyrek : 10.000 hastanın birinden az görülebilir. 
 

Bilinmiyor : Eldeki verilerden tahmin edilemiyor
 

Yaygın:
• Mide ekşimesinden dolayı göğüste duyulan yanma hissi, bulantı, kusma, mide ve karın ağrısı gibi mide bağırsak şikayetleri

Yaygın olmayan
• Cilt reaksiyonları gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları.
 

Seyrek:
• Solunum yolunda, mide bağırsak kanalında ve kalp damar sisteminde aşırı duyarlılık reaksiyonları (özellikle astımlı kişilerde),
• Tansiyon düşüklüğü,,
• Rinit, burun tıkanıklığı
• Şiddetli cilt reaksiyonları gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları (eksüdatif eritema multiforme),
• Solunum güçlüğü atakları,
• Ani aşırı duyarlılık tepkisi (anafilaktik şok),

• Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dil ve dudakların şişmesi yada özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi (anjiyonörotik ödem),
• Demir eksikliği anemisine yol açabilecek mide-bağırsak kanaması (kan kusma, siyah renkli dışkı kanamanın belirtisi olabilir),
• Delinmeye kadar varabilen mide bağırsak ülseri,
• Özellikle kontrol altına alınmamış yüksek tansiyon ve beraberinde kan sulandırıcı tedavi alan hastalarda beyin kanaması riskinde artış,
 

Çok seyrek:
• Karaciğer enzimlerinde artış

İlaçların alındıkları yollar ve emilim hızları

Deriden

Değişken

Ağızdan

30-90 Dakıka

Rektal

5-30 Dakika

Cilt Altı

15-30 Dakika

Kasiçi

10-20 Dakika

Dilaltı

3-5 Dakika

İnhalasyon

3 Dakika

Damar Yolu

30-60 Saniye

⚠️ Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız.

ATASPIN 500 MG - Aynı Etken Maddeyi İçeren İlaçlar

Tüm ilaçları görüntülemek için düğmesine basın

Hepsini Göster →


İlaç Adı Fiyat Barkod
Alka-seltzer 324 Mg 10 Tablet KT - KÜB 50.55 ₺ 8699546070879
Aplusc 400 Mg/240 Mg 20 Efervesan Tablet KT - KÜB 206.40 ₺ 8697929023511
Aplusc 400 Mg/240 Mg 30 Efervesan Tablet KT - KÜB 189.89 ₺ 8697929023528
Aplusc 400 Mg/240 Mg Efervesan Tablet (10 Tablet) KT - KÜB 109.65 ₺ 8697929023504
Aspirin 100 Mg 20 Tablet 30.45 ₺ 8699546010028
Aspirin 500 Mg 20 Tablet KT - KÜB 45.45 ₺ 8699546010011
Aspirin Plus-c 400 Mg 10 Tablet KT - KÜB 103.20 ₺ 8699546020478
Asvega 300/250 Mg 20 Efervesan Tablet KT - KÜB 21.15 ₺ 8697927020659
Asvega 300/250 Mg 30 Efervesan Tablet KT - KÜB 28.20 ₺ 8697927020666
Ataspin 500 Mg 20 Tablet KT - KÜB 37.05 ₺ 8699560010011
Ataspin 80 Mg 20 Tablet 17.40 ₺ 8699560010042
Coraspin 100 Mg 30 Enterik Kapli Tablet KT - KÜB 13.80 ₺ 8699546130238
Coraspin 100 Mg Enterik Kapli Tablet (90 Tablet) KT - KÜB 58.95 ₺ 8699546040247
Coraspin 300 Mg 30 Enterik Kapli Tablet KT - KÜB 20.70 ₺ 8699546130153
Dispril 300 Mg 24 Tablet 11.66 ₺ 8690570070002
Ecopirin 100 Mg 30 Enterik Tablet KT - KÜB 13.80 ₺ 8699514040019
Ecopirin 150 Mg 30 Enterik Kapli Tablet KT - KÜB 20.70 ₺ 8699514040026
Ecopirin 300 Mg 30 Enterik Kapli Tablet KT - KÜB 20.70 ₺ 8699514040033
Ecopirin Pro 81 Mg 30 Enterik Kapli Tablet KT - KÜB 11.10 ₺ 8699514041238
Jet-c 400/250 Mg 20 Efervesan Tablet KT - KÜB 28.50 ₺ 8697930021988
Jet-c 400/250 Mg 30 Efervesan Tablet KT - KÜB 29.70 ₺ 8697930021995
Opon 500 Mg 20 Tablet KT - KÜB 97.50 ₺ 8699612010020
Pharmaspirin 300 Mg 100 Tablet 9.15 ₺ 8699743011125
Sedergine Vit-c 0.33 G / 0.2 G 20 Efervesan Tablet KT - KÜB 21.15 ₺ 8699514020103
Sedergine Vit-c 0.33 G / 0.2 G Efervesan Tablet (10 Tablet) KT - KÜB 103.05 ₺ 8699514020219
Dispril 300mg Suda Cozunen Tablet (24 Tablet) 26.10 ₺ 8690570070002


Bu site satılıktır, teklifinizi bize gönderin.