Asvega 300/250 Mg 30 Efervesan Tablet Bugün Fiyatı

Ziyaretçi sayısı
3913

Okuma zamanı
Dakika

Son Güncelleme
29 Mart 2023

ASVEGA Hakkında Genel Bilgi ve Bugün Fiyatı

  • Satış Fiyatı 29 Mart 2023: 28.20 ₺

  • Barkod: 8697927020666

  • ATC Kodu: N02BA51

  • ATC Adı: acetylsalicylic acid, combinations excl. psycholeptics

  • Reçete Türü: NORMAL REÇETE

  • Üretim yeri: TURKIYE

  • Firma Adı: CELTİS İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.

  • Etkin Madde: Asetilsalisilik asit + vitamin c

  • Tam ilaç adı: ASVEGA 300/250 MG 30 EFERVESAN TABLET

ASVEGA Nedir ve ne için kullanılır?

ASVEGA ağrı kesici (analjezik), ateş düşürücü (antipiretik) ve iltihap giderici (antiinflamatuvar) özelliklere sahiptir.
 

ASVEGA 20 ve 30 efervesan tablet Silikajelli kapak / Plastik tüp ve karton kutu ambalaj içerisinde piyasaya sunulmaktadır.

ASVEGA Yan etkiler nelerdir?

Diğer yan etkiler aşağıdaki kategorilerde gösterildiği şekilde sıralanmıştır:
 

Çok yaygın: 10 hastanın en az 1’inde görülebilir.
 

Yaygın: 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.
 

Yaygın olmayan: 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
 

Seyrek: l.000 hastanın birinden az, fakat 10.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
 

Çok seyrek: 10.000 hastanın birinden az görülebilir.
 

Bilinmiyor: Eldeki verilerden tahmin edilemiyor
 

Asetilsalisilik asidin olası yan etkileri;
 

Aşağıdakilerden biri olursa, ASVEGA’yı kullanmayı durdurunuz ve DERHALdoktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:
● Cilt reaksiyonları
● Aşırı duyarlılık reaksiyonları (özellikle astımlı kişilerde)
o Solunum güçlüğü
 o Tansiyon düşüklüğü ile beraber görülen şiddetli cilt reaksiyonları
o Anjiyo ödem (Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dil ve dudakların şişmesi ya da özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi)
o Anafilaktik şok (Ani aşırı duyarlılık tepkisi)
 

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.
 

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin ASVEGA’ya karşı ciddi alerjiniz var demektir.
 

Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

İlaçların alındıkları yollar ve emilim hızları

Deriden

Değişken

Ağızdan

30-90 Dakıka

Rektal

5-30 Dakika

Cilt Altı

15-30 Dakika

Kasiçi

10-20 Dakika

Dilaltı

3-5 Dakika

İnhalasyon

3 Dakika

Damar Yolu

30-60 Saniye

⚠️ Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız.

ASVEGA 300/250 MG - Aynı Etken Maddeyi İçeren İlaçlar

Tüm ilaçları görüntülemek için düğmesine basın

Hepsini Göster →


İlaç Adı Fiyat Barkod
Aplusc 400 Mg/240 Mg 20 Efervesan Tablet KT - KÜB 206.40 ₺ 8697929023511
Aplusc 400 Mg/240 Mg 30 Efervesan Tablet KT - KÜB 189.89 ₺ 8697929023528
Aplusc 400 Mg/240 Mg Efervesan Tablet (10 Tablet) KT - KÜB 109.65 ₺ 8697929023504
Aspirin Plus-c 400 Mg 10 Tablet KT - KÜB 103.20 ₺ 8699546020478
Asvega 300/250 Mg 20 Efervesan Tablet KT - KÜB 21.15 ₺ 8697927020659
Asvega 300/250 Mg 30 Efervesan Tablet KT - KÜB 28.20 ₺ 8697927020666
Jet-c 400/250 Mg 20 Efervesan Tablet KT - KÜB 28.50 ₺ 8697930021988
Jet-c 400/250 Mg 30 Efervesan Tablet KT - KÜB 29.70 ₺ 8697930021995
Sedergine Vit-c 0.33 G / 0.2 G 20 Efervesan Tablet KT - KÜB 21.15 ₺ 8699514020103
Sedergine Vit-c 0.33 G / 0.2 G Efervesan Tablet (10 Tablet) KT - KÜB 103.05 ₺ 8699514020219