ilaç 0 New

Aspirin 500 Mg 20 Tablet Fiyatı

Aspirin 500 Mg 20 Tablet Fiyatı
KT: Kullanma talimatı (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi (Hekimler için)
Etkin madde: Asetilsalisilik asit
ATC: acetylsalicylic acid
SB.atc: N02BA01
Reçete Durumu: NORMAL REÇETE
İlaç Firması: BAYER TÜRK KİMYA SAN. LTD. ŞTİ.
Barkod :
- 8699546010011
Satış Fiyatı: 63.63 ₺
Düzeltme:
🚨 Fiyat ve Sayfa Düzenle 📨 Mesaj Gönder ✍️ Yorum yaz
Fiyat Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2024
Paylaş:
Ziyaretçiler: 👥 2237
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.
⚠️ Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız.

ASPIRIN Nedir ve ne için kullanılır?

ASPİRİN, asetilsalisilik asit adlı etkin maddeyi içeren ağrı kesici, ateş düşürücü, yangı (iltihap) giderici etkilere sahip bir ilaçtır.
• Her tablet etkin madde olarak 500 mg asetilsalisilik asit içerir. ASPİRİN, 20 tabletlik ambalajlarda sunulur.
• Hafif ve orta şiddetteki ağrılarda ve ateşli durumlarda kullanılır. Çocuk ve ergenler için, 3. ASPİRİN nasıl kullanılır bölümüne bakınız

ASPIRIN Yan etkiler nelerdir?

Diğer yan etkiler aşağıdaki kategorilerde gösterildiği şekilde sıralanmıştır:
 

Çok yaygın: 10 hastanın en az 1 inde görülebilir.
 

Yaygın: 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.
 

Yaygın olmayan: 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
 

Seyrek: l.000 hastanın birinden az, fakat 10.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
 

Çok seyrek: 10.000 hastanın birinden az görülebilir.
 

Bilinmiyor: Eldeki verilerden tahmin edilemiyor
 

Yaygın:
• Mide ekşimesinden dolayı göğüste duyulan yanma hissi, bulantı, kusma, mide ve karın 
ağrısı gibi mide bağırsak şikayetleri
Yaygın olmayan
• Cilt reaksiyonları gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları.
 

Seyrek:
• Solunum yolunda, mide bağırsak kanalında ve kalp damar sisteminde aşırı duyarlılık reaksiyonları (özellikle astımlı kişilerde),
• Tansiyon düşüklüğü,
• Rinit, burun tıkanıklığı,
• Şiddetli cilt reaksiyonları gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları (eksüdatif eritema multiforme),
• Solunum güçlüğü atakları,
• Ani aşırı duyarlılık tepkisi (anafilaktik şok),
• Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dil ve dudakların şişmesi yada özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi (anjiyonörotik ödem),
• Demir eksikliği anemisine yol açabilecek mide-bağırsak kanaması (kan kusma, siyah renkli dışkı kanamanın belirtisi olabilir),
• Delinmeye kadar varabilen mide bağırsak ülseri,
• Özellikle kontrol altına alınmamış yüksek tansiyon ve beraberinde kan sulandırıcı tedavi alan hastalarda beyin kanaması riskinde artış,
 

Çok seyrek:
• Karaciğer enzimlerinde artış
 


Henüz yorum yok.

(Asetilsalisilik asit etkin maddesini içeren ilaçlar) Hepsini gör

Resim İlaç Adı Fiyat Barkod
Alka-seltzer 324 Mg 10 Tablet
Alka-seltzer 324 Mg 10 Tablet
KT - KÜB
70.77 ₺ 8699546070879
Aplusc 400 Mg/240 Mg 20 Efervesan Tablet
Aplusc 400 Mg/240 Mg 20 Efervesan Tablet
KT - KÜB
288.96 ₺ 8697929023511
Aplusc 400 Mg/240 Mg 30 Efervesan Tablet
Aplusc 400 Mg/240 Mg 30 Efervesan Tablet
KT - KÜB
189.89 ₺ 8697929023528
Aplusc 400 Mg/240 Mg Efervesan Tablet (10 Tablet)
Aplusc 400 Mg/240 Mg Efervesan Tablet (10 Tablet)
KT - KÜB
153.51 ₺ 8697929023504

Hızlı Erişim

Alo 112

Acil Çağrı

444 3 833

Evde Sağlık

Alo 182

Hastane Randevu Sistemi

Alo 171

Sigara Bırakma Hattı


Timer

Deriden

Değişken

Ağızdan

30-90 Dakıka

Rektal

5-30 Dakika

Cilt Altı

15-30 Dakika

Kasiçi

10-20 Dakika

Dilaltı

3-5 Dakika

İnhalasyon

3 Dakika

Damar Yolu

30-60 Saniye


Seninle beraberiz

Sağlığı için cesurca mücadele eden ve hastalığın yükünü taşıyan herkese, acil şifalar dileriz. Biz buradayız, sizinle birlikteyiz, dualarımız sizinle. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Bu yolculukta sevgiyi ve umudu paylaşalım. Yeniden can veren şifaya.


↑  Yukarı Çık