As-atoks 10 Mg 30 Film Kapli Tablet 2023 Fiyatı

As-atoks 10 Mg 30 Film Kapli Tablet Fiyatı
Etkin madde: Atorvastatin
ATC: atorvastatin
SB.atc: C10AA05
Reçete Durumu: NORMAL REÇETE ile satılır.
İlaç Firması: APOTEX İLAÇ SAN VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Barkod :
8698792090686
Satış Fiyatı: 80.85 ₺
Yardım!: 📨 Mesaj Gönder
Fiyat Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2023
Paylaş:
Ziyaretçiler: 👥 1138
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.
⚠️ Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız.

AS-ATOKS Nedir ve ne için kullanılır?

- Kolesterolün ve trigliseridin düşürülmesinde kullanılır. Normal büyüme süreci için gerekli olan kolesterol doğal olarak oluşan bir maddedir. Ancak kandaki kolesterol çok arttığında, kan damarlarının duvarlarında depolanarak damarların daralmasına ve sonuçta tıkanmasına yol açabilir. Bu da kalp hastalığının en yaygın sebeplerinden biridir. Yüksek kolesterol seviyelerinin kalp hastalığı riskini arttırdığı kabul edilmektedir.

- AS-ATOKS, tek başına az yağlı diyet veya yaşam stil değişiklikleri başarısız olduğunda kandaki kolesterol ve trigliseridler olarak bilinen lipidleri düşürmek için kullanılır. Kolesterol seviyeleriniz normal olmasına rağmen; eğer kalp hastalığı için artmış riskiniz varsa, AS-ATOKS bu riskin azaltılması için de kullanılabilir. Tedavi sırasında standart kolesterol düşürücü diyete devam etmelisiniz.

AS-ATOKS Yan etkiler nelerdir?

Yaygın durumlar:

-İltihaba bağlı burun tıkanıklığı veya burun akıntısı, bulantı, kann ağnsı, kabızlık, nefes darlığı, gaz, hazımsızlık, başağnsı, kas ya da eklem ağnsı, halsizlik, yorgunluk, diyare, uykusuzluk, sersemlik, göğüs ağnsı, aleıjik reaksiyonlar (ciddi aleıjik reaksiyonlar dahil), cilt döküntüsü, kaşıntı, uyuşukluk, uyuşma, kan şeker değerlerinde artış (diyabet hastasıysanız kan şekerinizi yakından takip ediniz), kan testi sonuçlannda değişiklikler, nazofaranjit (burun ile yutak arasındaki bölgenin iltihabı), faringolaringeal (yutak ve gırtlağa ait) ağn, boğaz ağnsı, burun kanaması, hasta hissetme, kann ağnsı, uzuvlarda ağn, kas-iskelet ağnsı, kas kramplan, eklemlerde şişme ve sırt ağnsıdır.

AS ATOKS ya da benzeri ilaçlar kullanan bazı hastalarda başka daha az yaygın yan etkiler gözlenmiştir. Bu yan etkiler ile bu ilaçlann kullanımı arasında nedensel bir ilişki kurulmamıştır.

Timer

Deriden

Değişken

Ağızdan

30-90 Dakıka

Rektal

5-30 Dakika

Cilt Altı

15-30 Dakika

Kasiçi

10-20 Dakika

Dilaltı

3-5 Dakika

İnhalasyon

3 Dakika

Damar Yolu

30-60 Saniye

❤️ Seninle beraberiz

Sağlığı için cesurca mücadele eden ve hastalığın yükünü taşıyan herkese, acil şifalar dileriz. Biz buradayız, sizinle birlikteyiz, dualarımız sizinle. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Bu yolculukta sevgiyi ve umudu paylaşalım. Yeniden can veren şifaya.

Yönetim ile iletişime geçmek.